Polish Folk Essence

Image

Moda na etnofolk, zdobywa popularność na całym świecie i jest entuzjastycznie przyjmowany przez publiczność. Ciekawe motywy etniczne nieustannie inspirują projektantów swoim bogactwem kolorów i wzorów. W odpowiedzi na gusty i oczekiwania konsumentów, współczesna sztuka wzornicza nieustannie dąży do odkrywania nowych jakości, twórczo adaptując ludowe motywy.

„Polish Folk Essence” stanowi most między przeszłością a przyszłością, podkreślając, że polska sztuka ludowa jako jeden z fundamentów kultury narodowej jest nie tylko żywa i dynamiczna, ale także ciągle się rozwija, pozostając wierna swoim korzeniom.

Celem projektu jest aktywna promocja polskiego dziedzictwa ludowego oraz twórców rodzimych za granicą jednocześnie umożliwiając światu odkrycie tego unikalnego aspektu naszej tożsamości narodowej. Wpisuje się w wizerunek Polski jako kraju nowoczesnego i innowacyjnego, opartego na bogatej tradycji i kulturze. Nie jest to bez znaczenia, w dobie ogólnej globalizacji, a wykorzystywanie elementów sztuki ludowej we wzornictwie użytkowym niewątpliwie wyróżnia i umacnia tożsamość narodową, jednocześnie stając się atrakcyjnym i oryginalnym produktem na rynku eksportowym.

Zapraszamy producentów, projektantów, twórców oraz organizacje do współpracy i wspólnego działania.

skontaktuj się z nami:

Agencja Marketingu i Promocji Eksportu
AMPE Sp. z o.o.

Konduktorska 20/7
00-775 Warszawa

tel.: 0048 507 240 529
tel.: 0048 608 674 198

e-mail: ampe@ampe.pl