Utworzenie w ubiegłym roku Chińskiej (Szanghajskiej) Pilotażowej Strefy Wolnego Handlu (China [Shanghai] Pilot Free Trade Zone – CSP FTZ) jest uznawane za jeden z głównych elementów reform rynkowych wprowadzanych przez nowe chińskie władze. W Strefie zostaną przetestowane rozwiązania mające w większym stopniu otworzyć chińską gospodarkę na świat oraz przyczynić się do zmiany proeksportowego modelu ekonomicznego kraju i przestawienia na konsumpcję wewnętrzną.

24 kwietnia 2014 r. w siedzibie ministerstwa rolnictwa i rozwoju wsi odbyła się konferencja Nowe perspektywy handlu z Chinami w sektorze rolno-spożywczym, organizowana przez Krajową Izbę Gospodarczą Centrum Promocji i Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy RP.

Polska jest potęgą pod względem produkcji i eksportu mięsa drobiowego. W latach 2000–2012 sprzedaż na rynki zagraniczne wzrosła szesnastokrotnie. Pozytywne tendencje widać także od początku bieżącego roku, ponieważ mięso z polskich kurcząt i indyków coraz częściej gości na stołach w Afryce i Azji. Silny wzrost konsumpcji drobiu widać także w kraju – głównie z powodu rosnącej roli zdrowej żywności.

FAMUR zawarł w dniu 30 stycznia z indonezyjska spółką PT Pesona Khatulistiwa Nusantara umowę, której przedmiotem jest wykonanie projektu, dostawa urządzeń, nadzór nad ich montażem oraz rozruch i szkolenie personelu obsługującego kompletny system przeładunku węgla.

Spółka D35, świadcząca zintegrowane usługi pre i post produkcyjne, podpisała właśnie pierwsze kontakty na rynku azjatyckim - efekt rozpoczętej z końcem 2013 roku ekspansji zagranicznej.

3 grudnia br. podczas targów zbrojeniowych Bridex w stolicy Brunei odbyło się oficjalne przekazanie pierwszych czterech śmigłowców S-70i BLACK HAWK wyprodukowanych przez Polskie Zakłady Lotnicze w Mielcu w ramach kontraktu Sikorsky Aircraft z Ministerstwem Obrony Brunei.

kontakt:

tel.: 0048 507 240 529

tel.: 0048 608 674 198

e-mail: ampe@ampe.pl

nasze serwisy:

newsletter:

aby otrzymywać newsletter AMPE prosimy wpisać:

Subject:
adres e-mail: *
nazwę firmy:
Anti-spam: * 1 + 1 =