FAMUR z pierwszym kontraktem na urządzenia do Indonezji

W dniu 14 lutego 2014 roku FAMUR otrzymał wpłatę depozytu, która była warunkiem wejścia w życie kontraktu. Przewidywana wartość umowy może wynieść niemal 12,9 mln USD, czyli blisko 40,2 mln złotych w przeliczeniu według kursu średniego NBP z dnia 30 stycznia 2014 roku.

Dokładna wartość kontraktu Famuru z podmiotem z rynku indonezyjskiego będzie znana po ustaleniu wszystkich istotnych okoliczności i warunków dostawy oraz po sporządzeniu szczegółowej specyfikacji urządzeń wchodzących w skład kompletnego systemu przeładunku węgla. W ramach umowy FAMUR dostarczy do Indonezji przenośniki taśmowe, wieże przesypowe oraz przesiewacze węgla. Szacowana wysokość kontraktu wynosi między niemal 31 a 40,2 mln złotych w przeliczeniu wg kursu średniego NBP z dnia 30 stycznia 2014 roku.

„Rozwój sprzedaży zagranicznej jest dla nas priorytetem. Węgiel kamienny pozostaje wciąż najważniejszym surowcem energetycznym na świecie. Jest to konkurencyjne cenowo i wydajne źródło energii, które stoi u podstaw szybkiego rozwoju wielu rynków wschodzących – do ich grona z całą pewnością można zaliczyć Indonezję, gdzie aż 87% energii elektrycznej pochodzi właśnie z paliw kopalnych . Cieszymy się, że podpisaliśmy pierwszy kontrakt ze spółką pochodzącą z tego niezwykle perspektywicznego rynku. FAMUR od lat dostarcza sprawdzone i zaawansowane technologicznie maszyny i urządzenia na potrzeby polskiego i światowego górnictwa. Po osiągnięciu pozycji lidera w Polsce, naszym zamiarem jest budowa silnej, globalnej marki, a zdobywanie kolejnych zagranicznych obszarów przybliża nas do tego ambitnego celu. Z radością przyjmujemy fakt, że nasze portfolio autorskich rozwiązań będzie teraz bogatsze o realizację w tym południowoazjatyckim kraju” – mówi Rafał Milinkiewicz, Zastępca Prezesa ds. Sprzedaży Eksportowej.

FAMUR w dniach 13 – 16 lutego w ramach piątej edycji jednego z największych wydarzeń w branży maszyn i technologii górniczych na świecie – targów International Mining Exhibition 2014 w Kalkucie – prezentował gamę autorskich rozwiązań. Odwiedzający stoisko FAMUR mogli zapoznać się z pełnym portfolio producenta, które umożliwia wydobycie węgla kamiennego od przodka ściany aż na powierzchnię.

źródło: centrum prasowe, Famur (link)

kontakt:

tel.: 0048 507 240 529

tel.: 0048 608 674 198

e-mail: ampe@ampe.pl

nasze serwisy:

newsletter:

aby otrzymywać newsletter AMPE prosimy wpisać:

Subject:
adres e-mail: *
nazwę firmy:
Anti-spam: * 1 + 1 =