Sułtan Brunei odebrał cztery mieleckie Black Hawki

W uroczystości uczestniczył sułtan Brunei oraz przedstawiciele polskiego rządu – Bogusław Winid, podsekretarz stanu w MSZ i Robert Kupiecki, podsekretarz stanu w MON. PZL reprezentowali Prezes Zarządu Janusz Zakręcki i Dyrektor Sprzedaży James Katzen.

Przekazane śmigłowce to pierwsza partia z dwunastu maszyn zakontraktowanych w 2011 roku. To największa umowa na dostawę śmigłowców S-70i BLACK HAWK produkowanych przez PZL. Oprócz Brunei, helikoptery z Mielca trafiły już do Arabii Saudyjskiej, Meksyku i Kolumbii. Są również oferowane Ministerstwu Obrony Narodowej w trwającym właśnie przetargu na dostawę śmigłowców wielozadaniowych dla polskiej armii.

Śmigłowce S-70i BLACK HAWK są seryjnie produkowane i oblatywane w Polskich Zakładach Lotniczych od 2010 roku. Do dziś z linii montażu ostatecznego zeszło 27 tych maszyn. Śmigłowce z rodziny Hawk wykorzystywane są obecnie w 28 krajach na wszystkich kontynentach. W sumie wyprodukowano ich już ponad 3 tysiące, a łączny nalot przekroczył 9 milionów godzin, w tym ponad milion w warunkach bojowych, m.in. w Iraku i Afganistanie.

źródło: komunikat prasowy, PZL Mielec (link)

kontakt:

tel.: 0048 507 240 529

tel.: 0048 608 674 198

e-mail: ampe@ampe.pl

nasze serwisy:

newsletter:

aby otrzymywać newsletter AMPE prosimy wpisać:

Subject:
adres e-mail: *
nazwę firmy:
Anti-spam: * 1 + 1 =