Wzrost eksportu do krajów arabskich bije rekordy. Sprzedaż polskich towarów w Zjednoczonych Emiratach Arabskich wzrosła w trzech pierwszych kwartałach 2013 r. o 76 proc., a w Arabii Saudyjskiej o 32 proc.

Arabia Saudyjska kojarzy mi się z biało-czarnym filmem na żółtym tle ekranu. Białe meczety i domy, żółte od piasku ulice, centra handlowe wypełnione białymi strojami mężczyzn i czarnymi abajami kobiet, a wszystko to otoczone wszechobecną pustynią.

Prozap Sp. z o.o., wielobranżowe biuro projektowe z Grupy Azoty Puławy, otrzymało zamówienie od Ruwais Fertilizer Industries (FERTIL), czołowego producenta nawozów azotowych ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Polsko-tureckie konsultacje gospodarcze oraz Forum biznesowe z udziałem przedsiębiorców obu krajów to główne cele wizyty wicepremiera, ministra gospodarki Janusza Piechocińskiego w Turcji, do której doszło w piątak, 13 czerwca w Ankarze - informuje Ministerstwo Gospodarki.

Według raportu przygotowanego przez Konferencję Narodów Zjednoczonych ds. Handlu i Rozwoju (UNCTAD) Emiraty Arabskie wyłoniły się jako największy rynek dla handlu Bliskiego Wschodu (choć mają jedną z najmniejszych populacji w regionie).

kontakt:

tel.: 0048 507 240 529

tel.: 0048 608 674 198

e-mail: ampe@ampe.pl

nasze serwisy:

newsletter:

aby otrzymywać newsletter AMPE prosimy wpisać:

Subject:
adres e-mail: *
nazwę firmy:
Anti-spam: * 1 + 1 =