Republika Południowej Afryki potrzebuje mebli!

RPA dla polskiego sektora meblowego stanowi perspektywiczny i obiecujący kierunek sprzedaży. Meble dostępne w tamtejszych sklepach, pochodzą głównie z importu i są bardzo drogie, a lokalnych producentów kiepskiej jakości.

Należałoby zainteresować się segmentem mebli dla klasy średniej, która poszukuje mebli dobrej jakości, o przyjaznym designie oraz w przystępnej cenie.

Według Davida Smith'a, korespondenta z Afryki brytyjskiego pisma "The Guardian" Republika Południowej Afryki potrzebuje sklepów IKEA. Swoją tezę oparł na wnikliwych badaniach rynku. Meble sprzedawane w RPA są drogie, znacznie droższe niż w Wielkiej Brytanii czy Ameryce lub są bardzo kiepskiej jakości. Podstawowe łóżko lub kanapa, sprzedawane w sklepach dla klasy średniej, może kosztować nawet kilkaset funtów.

Zatem jakże realne stają się słowa byłego Radcy Handlowego Pana Ryszarda Nowosielskiego, który w wywiadzie dla AMPE NEWS stwierdził, iż jesteśmy w stanie być liderem ..." i całkowicie zdominować rynek RPA w branży meblarskiej, jeżeli reprezentacją naszego przemysłu byłyby Centra Wystawienniczo-Dystrybucyjne na wzór IKEA lub mniejsze najlepiej w 4 głównych ośrodkach miejskich, lub przynajmniej jedno duże w Kapsztadzie. Każdy z nas odwiedził IKEA i nie muszę opisywać jak takie centrum polskich mebli musiałoby wyglądać. Pamiętamy, że IKEA to nie tylko meble ale i inny asortyment bogato reprezentowany przez firmy produkcyjne w Polsce. To byłby autentyczny strzał w 10-tkę."... cały wywiad dostępny jest pod niniejszym (linkiem)

Czy wyrośniemy na LIDERA branży meblowej w RPA? O tym przekonamy się już w niedługim czasie, powstaje bowiem pierwsze takie polskie Centrum Wystawienniczo - Dystrybucyjne w tym kraju. Szczegółowo będziemy o działalności centrum informować. Bliższych informacji udzielamy pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

źródło: AMPE NEWS, w komentarzu wykorzystano artykuł What South Africa truly needs is Ikea, The Guardian, 12 maja 2014 (link)
zdjęcie: wykortzystano fragment wizerunku Galerii meblowej Polskie Meble w Poznaniu przy al. Solidarności 34.

kontakt:

tel.: 0048 507 240 529

tel.: 0048 608 674 198

e-mail: ampe@ampe.pl

nasze serwisy:

newsletter:

aby otrzymywać newsletter AMPE prosimy wpisać:

Subject:
adres e-mail: *
nazwę firmy:
Anti-spam: * 1 + 1 =