Współpraca: Polska i Turcja (także) o energetyce

Piechocińśki nawiązał do przypadających w tym roku obchodów 600-lecia nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polską i Turcją. - To okazja nie tylko do świętowania, ale również pogłębienia naszych relacji we wszystkich dziedzinach gospodarczych i społecznych. Mamy do tego bardzo dobry potencjał oraz podobne doświadczenia transformacji - podkreślił.

Przypomniał także, że Turcja, obok Brazylii, Kanady czy ZEA, jest jednym z 7 perspektywicznych rynków, na których prowadzony będzie program promocji polskiej gospodarki.

- Szczególnym wsparciem objęte zostaną takie branże jak transport i komunikacja, sektor budowlany, teleinformatyczny oraz sprzętu medycznego i aparatury pomiarowej - wymienił.

Turcja jest głównym partnerem Polski z obszaru Bliskiego Wschodu i Azji. Według danych za 2013 r., nasz eksport sytuował ją na 19 pozycji, natomiast import z uplasował ten kraj na 20 miejscu.

- Mamy wiele możliwości zwiększenia potencjału handlowego, a coraz więcej przedsiębiorców jest zainteresowanych współpracą m.in. w zakresie rynku nieruchomości, artykułów spożywczych czy przemysłu chemicznego - zauważył wicepremier.

źródło: cały artykuł dostępny jest na Portalu Górniczym NET TG.pl (link)

 

kontakt:

tel.: 0048 507 240 529

tel.: 0048 608 674 198

e-mail: ampe@ampe.pl

nasze serwisy:

newsletter:

aby otrzymywać newsletter AMPE prosimy wpisać:

Subject:
adres e-mail: *
nazwę firmy:
Anti-spam: * 1 + 1 =