Walczymy o rynki arabskie. Busko-Zdrój się rozwija

Wojciech Legawiec, prezes zarządu Uzdrowisko Busko – Zdrój S.A. zarządza pięcioma uzdrowiskami. W Poranku WNET mówił o działalności uzdrowiska

 

- Od roku 2013, co jest naszą wielką chlubą, uzdrowisko Busko Zdrój jest w rękach samorządu. Województwo przejęło nadzór od Ministerstwa Skarbu i wszyscy mieszkańcy cieszą się z tego powodu. Obecnie, oprócz działalności uzdrowiskowej, produkujemy także naturalną wodę Buskowianka. Walczymy o rynku arabskie, gdzie taka woda jest deficytowa – mówił prezes Legawiec.

Obecnie na terenie wszystkich obiektów zatrudnionych jest 700 pracowników. - Spełniamy przede wszystkim funkcję społeczną, bo dzięki naszej działalności utrzymują się całe rodziny (…). Jeśli natomiast chodzi finansowanie to nasze obiekty to opierają się one o środki pochodzące z Narodowego Funduszu Zdrowia. Jeśli będzie tak nadal to nie mamy się czego obawiać. W innym wypadku będziemy musieli zmienić standardy i ponieść pewne nakłady na inwestycje – dodał prezes.

Na koniec rozmowy podkreślił rolę środków pochodzących z Unii Europejskiej. - Wiele zależy od tego ile środków pozyskamy w nowej perspektywie finansowej. Mamy kilka projektów do zrealizowania. Dotyczą one m.in. infrastruktury uzdrowiskowej.

źródło: Radiownet.pl (link)

kontakt:

tel.: 0048 507 240 529

tel.: 0048 608 674 198

e-mail: ampe@ampe.pl

nasze serwisy:

newsletter:

aby otrzymywać newsletter AMPE prosimy wpisać:

Subject:
adres e-mail: *
nazwę firmy:
Anti-spam: * 1 + 1 =